Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Formy wyrażania przyszłości

The Present Continuous Tense

Forma - patrz: The Present Continuous Tense

Używamy go do wyrażenia zamiaru, który zrealizujemy w przyszłości. Nasza decyzja jest przemyślana i najczęściej poczyniliśmy już jakieś przygotowania w tym kierunku. Musimy podać czas wykonania czynności.

Tonight I am playing bridge. (Dziś wieczorem gram w brydża.)

Powziąłem zamiar, że zagram. Przemyślałem i zdecydowałem, że tak zrobię. Przygotowałem się do tego. Uzgodniłem czas i miejsce z przyjaciółmi. Oni przyjęli moją propozycję. Jeden z nich zaoferował swój lokal mieszkalny, kupił krakersy i dżin z tonikiem.

Tu trzeba zaznaczyć, że jeśli używamy czasowników oznaczających ruch, przemieszczanie się (arrive, come, go itd.) a także do i have, nie zawsze muszą wchodzić w grę przygotowania, lecz sam zamiar.

I'm coming home tonight. (Dziś wieczór wracam do domu.)

What are you doing tomorrow? (Co jutro robicie?)

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Formy wyrażania przyszłości

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.