Więcej materiałów do nauki online
W trakcie pandemii wielu uczniów szukało w internecie pomocy z zadaniem domowym czy przygotowaniem się do lekcji. Autorzy serwisów edukacyjnych i e-learningowych to zauważyli i przygotowali jeszcze więcej materiałów dla uczniów. Każdy, kto tego potrzebuje, łatwo znajdzie pełne treści wielu lektur, rozwiązania krok po kroku trudnych zadań z matematyki czy opracowania tematyczne wyjaśniające kłopotliwe zagadnienia z wielu innych przedmiotów. W tych serwisach i aplikacjach często wprowadzane są elementy grywalizacji, które dodatkowo zachęcają młodych ludzi do wracania do nauki, która staje się przy okazji zabawą i rywalizacją. Młodzi ludzie, ucząc się lub powtarzając materiał, zdobywają wirtualne nagrody. Dobrym przykładem jest aplikacja Omnibus, która oprócz materiałów do szkoły podstawowej i liceum, zawiera olimpiady tematyczne - te związane z nauką i zupełnie luźne olimpiady o piłkarzach czy aktorach. Pobierz darmową aplikację Omnibus.
Więcej materiałów w sieci, to nie tylko opracowania tego, co jest w podstawie programowej, ale także szerszy dostęp do kultury online. Wiele muzeów, w Polsce i na świecie poszerzyło swoją ofertę online. To miejsca, które również były zamknięte w trakcie pandemii, więc tak, jak w przypadku szkół, ich pracownicy szukali możliwości funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Oprócz znanych już wcześniej wirtualnych spacerów, muzea i placówki naukowe organizują teraz także warsztaty online.
Dla uczniów, nauczycieli i rodziców nauka zdalna była trudnym zadaniem, z którym musieli się zmierzyć. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu uczniowie rozpoczną edukację w szkolnych ławkach i normalnym trybie. Przy empatycznym podejściu nauczycieli i wykorzystaniu nowych możliwości, które pojawiły się, żeby ułatwić naukę w czasie pandemii, nauka może stać się dla nich łatwiejsza.
Komentarze (0)