Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz
Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Czego nie wiesz o polskich górach

Wakacje to najlepszy czas, żeby rozwijać nowe pasje. Jeżeli szukacie hobby, które jest niedrogie, pozwala odpocząć od wielkiego miasta i utrzymać dobrą kondycję, mamy dla was odpowiednią propozycję. I garść ciekawostek! 

Czego nie wiesz o polskich górach
W Tatrach czekają na was piękne widoki! Źródło: 123RF/Picsel

GOT PTTK

W Polsce znajdziecie wiele górskich zakątków, dzięki którym zobaczycie zapierające dech w piersiach krajobrazy. Mimo że świat się zmienia bardzo szybko, i tak jak pisaliśmy Zakopane już nigdy nie będzie takie, jak dawniej, to właśnie w górach możecie poczuć się jak wasi rodzice i przejść dokładnie tym samym niezmienionym szlakiem na szczyt. Dużo wody upłynie w Dunajcu, zanim uda wam się odwiedzić wszystkie pasma i najważniejsze góry. Zanim wyruszycie w trasę po Beskidach, Tatrach, Pieninach, Bieszczadach, Górach Świętokrzyskich i Karkonoszach warto zastanowić się nad podróżowaniem w duchu kolekcjonerstwa. Odznaki turystyczne to udokumentowane potwierdzenie tego, że zdobyliście szczyty. W specjalnej książeczce otrzymacie pieczątki i jeśli uda wam się zdobyć ich określoną ilość, możecie poszczycić się specjalną odznaką.

Widok na stare schronisko PTTK Morskie Oko
Widok na stare schronisko PTTK Morskie Oko. Źródło: 123RF/Picsel 

Dzięki temu będziecie mieli dodatkową motywację do wędrówki i możliwość pochwalenia się. Najbardziej popularną z odznak jest Górska Odznaka Turystyczna (GOT PTTK), ale warto zapoznać się również z programem Klubu Zdobywców Koron Górskich Rzeczypospolitej Polskiej (KZKG RP), czy Odznaką Tatrzańskie Stawy. Kiedy już wybierzecie swój sposób na zdobywanie odznak i wyruszycie na szlak, możecie się naprawdę zaskoczyć…

Zobacz najnowsze artykuły