Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Co oznacza dla ciebie zdrowy styl życia?

Co oznacza dla ciebie zdrowy styl życia?

Często zastanawiam się nad tym, czy mój styl życia jest naprawdę zdrowy i dochodzę do wniosku, że w zasadzie staram się, aby taki był. Nie posiadam jednak doskonałego przepisu na zachowanie dobrej formy i długie, szczęśliwe życie.

Jeśli chodzi o moją dietę, jadam dużo owoców i warzyw, ponieważ zawierają witaminy i minerały. Unikam tuczących słodyczy, ciasteczek i czipsów. Niestety, jestem uzależniona od lodów (zwłaszcza w lecie).

Staram się również trochę ćwiczyć, ale robię to tylko od czasu do czasu. Przyznaję, że dojeżdżam do szkoły samochodem, spędzam w ławce połowę dnia. W weekendy staram się być bardziej aktywna. Chodzę na długie spacery z moim psem albo wybieram się na krótkie wycieczki. Wiem, że gdybym grała w tenisa, biegała lub pływała, czułabym się o wiele lepiej.

Kolejna sprawa, którą lekceważę to odpoczynek i sen. W szkole jestem perfekcjonistką - spędzam na nauce przynajmniej 10 godzin w ciągu dnia. Ponadto dużo czytam wieczorami. Zwykle kładę się spać koło 1 w nocy. Następnego dnia wstaję o 6 rano. Na szczęście nie palę papierosów ani nie piję alkoholu, bowiem gdybym to robiła, moje ciało i psychika byłyby zrujnowane.

Na koniec, przyznaję, że powinnam zmienić mój styl życia, aby uczynić go naprawdę zdrowym.

What does a healthy lifestyle mean to you?

I often wonder if my lifestyle is really healthy. And I come to the conclusion that I try to make my life healthy. But I do not have a perfect recipe to keep fit and live a long, happy life.

As far as my diet is concerned, I eat a lot of fruit and vegetables, because they contain vitamins and minerals. I avoid fat-building sweets, cookies or crisps. Unfortunately, I am addicted to ice-cream - especially in the summer.

I also try to take some exercise, but only from time to time. I admit I drive to school, I spend half a day sitting behind a desk. At weekends I try to be more active: I go far long walks with my dog or go on short trips. I know that if I played tennis, ran or swam I would feel much better.

Another thing I disregard is rest and sleep. I am a perfectionist at school - I spend at at least ten hours a day studying. Moreover, I read a lot in the evenings. I usually go to sleep at about 1 a.m. Next day I get up at 6 o'clock. Fortunately I neither smoke nor drink alcohol, because if I did it, my body and my psyche would be ruined.

Finally, I admit that I should change my lifestyle to make it really healthy.

Słowniczek

come to the conclusion - dojść do wniosku

recipe - przepis

contain - zawierać

avoid - unikać

fat-building sweets, cookies or crisps - tuczące słodycze, ciastka i czipsy

addicted to - uzależniony od

disregard - lekceważyć

rest and sleep - wypoczynek i sen

ruined - zrujnowany, zniszczony

Zobacz podobne opracowania

 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.