Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Co zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?

Co zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?

Nie jest mi łatwo odpowiedzieć na to pytanie, jako że nie umiem wyobrazić sobie, że mogłabym mieszkać na bezludnej wyspie. Przyczyna jest prosta, jestem bardzo towarzyską osobą i nie potrafię istnieć bez ludzi, którzy mnie otaczają. Ponadto muszę przyznać, że tak bardzo boję się samotności, że czasem miewam koszmary, w których cierpię, a nawet umieram z powodu samotności!

Lecz gdybym musiała zamieszkać na bezludnej wyspie, musiałabym zrobić wszystko, by przystosować się do tej sytuacji. Przede wszystkim zabrałabym z sobą swoje ulubione książki. Jako typowy mól książkowy, nie mogłabym żyć bez czytania. Zdaję sobie sprawę, że nie mogłabym z sobą zabrać całej kolekcji książek, zatem musiałabym wybrać kilka ulubionych pozycji („Szklany klosz” S. Plath, wiersze M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i

„Władcę Pierścieni” J. R. R. Tolkiena). Zastanawiam się, czy miałoby sens zabieranie z sobą laptopa. Mógłby być przydatny, dopóki baterie się nie wyczerpią. Z pewnością nie miałoby sensu zabieranie z sobą komórki - prawdopodobnie w ogóle nie działałaby. Aby uczynić życie wygodniejszym, wzięłabym namiot, śpiwór, dużo pudełek zapałek, widelec, nóż i może strzelbę na polowanie.

Nie wiem, jak długo bym przetrwała, ale zdaję sobie sprawę, że jedyną rzeczą, która utrzymywałaby mnie przy życiu, byłaby nadzieja, że ktoś wkrótce mnie znajdzie i wrócę do społeczeństwa.

What would you take with you to a desert island?

It is not so easy for me to answer the question, as I cannot imagine myself living on a desert island. The reason is simple, I am a very social person, I am not able to exist without any people around me. What is more, I must admit that I am afraid of being lonely so much that I have nightmares, in which I suffer from loneliness and even die of it!

But if I had to live on a desert island, I would try to do my best to accommodate to this situation. First of all, I would take with me my favourite books. As a typical bookworm I could not live without reading. I realise that it would not be possible to take with me my collection of books, so I would have to choose a few of my favourites ("The Bell Jar" by Sylvia Plath, poems by Maria Pawlikowska-Jasnorzewska and "The Lord of the Rings" by J. R. R. Tolkien). I wonder if it would make sense to take my laptop. It could be useful as long as the batteries worked. Certainly, it would be no use taking a mobile phone - probably it would not work at all. To make my life more comfortable, I would certainly take a tent, a sleeping bag, a lot of boxes of matches, a fork, a knife and maybe a gun for hunting.

I don’t know how long I could survive but I realise that the only thing which would keep me alive would be the hope that someone would soon find me and I could return to the society.

Słowniczek

desert island - bezludna wyspa

social person - towarzyska osoba

accommodate - przystosować się

a typical bookworm - typowy mól książkowy

boxes of matches - pudełka zapałek

a fork - widelec

a knife - nóż

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Co zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?

Zobacz podobne opracowania

 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Liceum
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.