Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Moje marzenie się spełniło

Moje marzenie się spełniło

Droga Pam,

Jeśli to nie jest sytuacja, w której marzenie staje się prawdą, to co nią jest? Mój wujek Andrzej, kuzyn Jacek, mój brat Marek i ja jesteśmy w Alpach francuskich! Jak możesz się domyślać, ja marzyłam o robieniu zdjęć, a Marek i Jacek o jeździe na snowboardzie po prawdziwym śniegu. Wujek mówi, że jazda na snowboardzie jest dobra dla nastolatkow i nigdy nie zamieni swoich nart na snowboard.

Zrobiłam pierwsze zdjęcia chłopców w alpejskim słońcu, na stoku narciarskim. Mają na sobie niebiesko-żółte kapelusze, luźne niebieskie nieprzemakalne spodnie, miękkie czarno-białe buty, gogle i pikowane rękawice. Wyglądają bardzo profesjonalnie z deskami, które trzymają pod pachą. Zrobiłam też zdjęcie chłopców stojących na progu naszego domku, który jest u stóp stoku. Jest w nim przytulny salon z kominkiem po jednej stronie i wielkim drewnianym stołem, wokół którego stoją cztery krzesła, po drugiej stronie. Przy kominku jest sofa i trzy fotele. Obok salonu jest mała kuchnia. Nasze sypialnie są na górze.

Marek i Jacek zdecydowali się zacząć trenować jazdę na snowboardzie, kiedy zobaczyli nagranie wideo ze skokami. W zeszłym roku wujek Andrzej, miłośnik nart, odkrył miejscowość, w której teraz jesteśmy i zachwycił się nią. Chłopcy tak długo błagali go, żeby zabrał ich na narty (nie na snowboard!) w Alpy, aż zmęczyło go to i zgodził się. Nie muszę Ci mówić, że oceny Marka gwałtowanie poprawiły się w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Chłopcy jeżdżą na nartach od lat i są w tym bardzo dobrzy, ale nigdy nie jeździli na snowboardzie na prawdziwym śniegu. Radzą sobie nieźle na sztucznym stoku i spędzili wiele godzin ćwicząc skoki na torze w kształcie litery U. Chwalą się, że ich technika poprawiła się na tyle, że są gotowi na prawdziwą jazdę. Są bardzo pewni swoich umiejętności, ale ja nie jestem. Szczerze mówiąc, zaczynam się o nich martwić. Snowboarding to nie to samo, co jazda na nartach. Potrzebują specjalnych umiejętności i więcej praktyki na śniegu, żeby być dobrymi w tym sporcie i jeździć bezpiecznie! Po ich pierwszych próbach na stoku niepokoję się jeszcze bardziej. Wczoraj obydwaj spadli kilka razy z wyciągu zanim nauczyli się manewrować deskami jadąc pod górę. Marek przewrócił się kilka razy zjeżdżając po raz pierwszy. Na szczęście jeżdżą tylko na stoku treningowym, który jest bardzo blisko wsi i naszego domku.

Staram się skoncentrować na robieniu zdjęć. W końcu będziemy tu jeszcze tylko przez 10 dni, a pogoda może się pogorszyć. Mam nadzieję, że tak się nie stanie!

Więcej wiadomości w następnym liście.

Uściski od nas wszystkich i całusy ode mnie

Ewa

My dream has come true

Dear Pam,

If this is not a dream come true situation, what is? There we are: my uncle Andrzej, my cousin Jacek, my brother Marek and me in the French Alps! As you can guess, I was dreaming of taking photographs while Marek and Jacek were dreaming of snowboarding on real snow. Uncle Andrzej saysthat, snowboarding is good for teenagers and he will never change his skis for snowboards.

I have taken my first photos of the boys in the Alpine sun, on a ski slope. They are wearing yellow-and-blue hats, loose blue waterproof trousers, soft black-and-white boots, goggles and padded gloves. They look very professional with their snowboards under their arms. I have also taken a photo of the boys standing on the doorstep of our chalet which is just below the slopes. It has a cosy living-room with a fireplace at one side and a large wooden table and four chairs around it at the other side. Next to the fire is a settee with three armchairs. There is a small kitchen next to the living-room. Our bedrooms are upstairs.

Marek and Jacek decided to take up snowboarding after seeing a video of jumps. Last year uncle Andrzej, a skiing fanatic, discovered this place we are in now and fell in love with it. The boys had been begging him to take them skiing (not snowboarding!) to the Alps until he got tired of it and agreed to do so. I need not tell you that Marek’s school marks have improved dramatically over the last five months.

The boys have been skiing for years and they very good at that but they have never done snowboarding on real snow. They are not to bad on a dry ski-stage and they have spent many hours doing jumps in one of those U-shaped things. They boast that their technique has improved so much that they are ready to do some real snowboarding. They are very confident in their skills but I am not. In fact, I am beginning to worry about them. Snowboarding is not the same as skiing. They need special skills and more practice on snow to be good it and safe! I am even more anxious after their first attempts on the slope. They both had fallen off the drag lift several times yesterday before they learned manoeuvring their snowboards uphill. Marek fell over a few times when going down the hill for the first time. Fortunately, they are only on the nursery slope, very close to the village and our chalet.

I am trying to concentrate on taking photos. After all, it is only ten days and the weather may change for the worse. I hope it doesn’t!

More news in my next letter.

Hugs from all us and kisses from me,

Ewa

Słowniczek

Alpine - alpejski

ski slope - stok narciarski

loose - luźny

waterproof - nieprzemakalny

padded - pikowany

doorstep - próg

chalet - drewniany domek, domek kempingowy

cosy - przytulny

living-room - salon

fireplace - kominek

wooden - drewniany

next to - obok

settee - kanapa, sofa

to beg - błagać

to agree - zgodzić się

mark - ocena

to improve - poprawić się

dramatically - gwałtownie, dramatycznie

to boast - przechwalać się

confident - pewny (czegoś)

skill - umiejętność

in fact - w rzeczywistości, w gruncie rzeczy

safe - bezpieczny

attempt - próba

drag lift - wyciąg

hug - uścisk

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Moje marzenie się spełniło

Zobacz podobne opracowania

 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)
 • Podstawowa
 • Język angielski
 • Compositions (wypracowania)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.