Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Czterej muzykanci z Bremy (J. i W. Grimmowie)

Treść

Pewien stary, wysłużony osioł, chcąc uniknąć przerobienia go na skórę do bębna, udał się do Bremy, aby zaciągnąć się do orkiestry miejskiej. Po drodze spotkał starego psa, który uciekł od swojego pana, ponieważ pan chciał go zastrzelić. Następnie spotkali starego kota i koguta, których też chciano pozbawić życia.

Wszyscy czworo ruszyli w dalszą drogę do Bremy. W nocy napotkali stary dom. Postanowili przenocować w nim, ale w domu mieszkali rozbójnicy. Po namyśle ustawili się pod oknem, jeden na drugim, i dali taki koncert, że rozbójnicy ze strachu uciekli do lasu.

Czterej muzykanci, zadowoleni z tego, że udało im się przegonić rozbójników, usiedli do suto zastawionego stołu, najedli się, popili i poszli spać. Osioł położył się w stajni, pies pod drzwiami, kot na piecu, a kogut spał na drążku pod sufitem. Tymczasem rozbójnicy ochłonęli ze strachu i postanowili wrócić do domu. Wysłali więc na zwiady najmłodszego z nich. Ten przestraszył się w ciemnościach kocich ślepiów. Na domiar złego kot go podrapał, pies pogryzł, osioł skopał, a kogut przestraszył. Przerażeni zbójcy uciekli szukać szczęścia w innych stronach, myśląc, że w ich domu mieszka diabeł.

A tymczasem słynny kwartet, składający się z trębacza, perkusisty i dwóch śpiewaków w postaci osła, psa, kota i koguta nigdy nie dotarł do Bremy, bo zamieszkał w opuszczonym przez zbójców domu.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.