Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Knyps z Czubkiem (Ch. Perrault)

Knyps z Czubkiem (Ch. Perrault)

Bohaterowie

- prawdopodobni:

Knyps z Czubkiem: bardzo brzydki królewicz ze sterczącym czubkiem włosów na głowie, zezowaty, z wielkim czerwonym nosem. Mimo takiego wyglądu był on bardzo mądrym, uprzejmym i ujmującym młodzieńcem. Wróżka obdarzyła go rozumem, który mógł przekazać swojej wybrance.

brzydka księżniczka: córka królowej, obdarzona przez wróżkę rozumem. Choć miała piękną siostrę, pierwsza wyszła za mąż, ponieważ potrafiła oczarować wszystkich grzecznością, dowcipem, inteligencją.

piękna księżniczka: odznaczała się wielką urodą, nie była jednak mądra. Ci, którzy starali się o jej rękę, szybko rezygnowali, ponieważ nie mogli z nią porozmawiać ani pożartować. Woleli jej brzydką siostrę. Była samotna i nieszczęśliwa. Miała dar przekazania urody ukochanemu mężczyźnie.

Wszystkie postacie obdarzone są kontrastowymi cechami.

- fantastyczni:

wróżka: mądra i szlachetna, potrafiła przewidzieć przyszłość, wiedziała, że każdy dar, jakim obdarzyła królewskie dzieci, ma jakieś znaczenie, a w przyszłości może stać się cenną wartością.

karzełki - kucharze, którzy przygotowali ucztę weselną Knypsa z Czubkiem i pięknej księżniczki.

Czas akcji: baśniowy (nieokreślony).

Miejsce akcji: dwa baśniowe królestwa, w jednym z nich przyszedł na świat brzydki, lecz mądry Knyps z Czubkiem, w drugim dwie księżniczki: brzydka, ale inteligentna oraz piękna, ale głupia.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.