Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Śluby panieńskie (A. Fredro)

Charakterystyka bohaterów

Gustaw – sprowadzony na wieś przez stryja. Zobligowany do starania się o rękę Anieli, robi to na początku raczej z obowiązku niż ochoty, bardziej interesuje go zabawa. Śluby dziewcząt mobilizują go jednak do działania i uświadomienia sobie, że zależy mu na dziewczynie. Energiczny, zdeterminowany, aby osiągnąć cel, kiedy już go sobie uświadomi.

Aniela – bardzo uczuciowa, jednak wiedzę o miłości czerpie z książek. Marzy o wielkim uczuciu, ale dopiero pod wpływem intrygi Gucia uświadamia sobie, że ma ją pod nosem.

Klara – bardzo energiczna, błyskotliwa i aktywna, przy tym jednak zbuntowana przeciw standardowemu postrzeganiu kobiet. Z czasem uświadamia sobie, że Albin nie jest jej wrogiem, ale może być bezcennym oparciem. 

Albin – model sentymentalnego kochanka, który jest sztuczny i nienaturalny w okazywaniu miłości. Dopiero z czasem pod wpływem salonowej gry Gucia, staje się zdecydowanie bardziej autentyczny w swoich zachowaniach.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczone przez Grupę Interia. © Copyright by Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.

Opracowania lektur zostały przygotowane przez nauczycieli i specjalistów.

Materiały są opracowane z najwyższą starannością pod kątem przygotowania uczniów do egzaminów.

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.