Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 6.04.2020

W tym tygodniu uczycie się tylko trzy dni! Zanim rozpoczniecie przedświąteczne odliczanie, zapoznajcie się z przygotowanymi przez nas tematami na dziś. Poniżej znajdziecie opracowania, zestawy fiszek i testy dopasowane do Zdalnych lekcji MEN.

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 6.04.2020
fot. 123RF

Zdalne lekcje - szkoła podstawowa - 6.04.2020 - poniedziałek

Klasa 4 – Matematyka

Temat: Porównywanie ułamków dziesiętnych. Wprowadzenie. Na tej lekcji nauczę się jak porównywać ułamki dziesiętne.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 5 – Matematyka

Temat: Dzielenie ułamków dziesiętnych. Utrwalenie i powtórzenie. Na tej lekcji utrwalę wiedzę z zakresu dzielenia ułamków dziesiętnych.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 6 – Język angielski

Temat: Talking about your free time and hobby. Na tej lekcji będę doskonalił umiejętność słuchania angielskich materiałów, zapamiętam osiem słów z materiału, poszukam ich znaczenia. Będę też ćwiczył mówienie, wykorzystując słownictwo, które poznałem, opowiem, jak spędzam wolny czas, jakie mam hobby.

Przeczytaj opracowanie i poucz się słówek

Klasa 6 – Matematyka

Temat: Diagramy procentowe. Wprowadzenie. Na tej lekcji nauczę się, jak przedstawiać dane za pomocą diagramów procentowych.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 7 – Chemia

Temat: Elektrolity i nieelektrolity. Na tej lekcji zapoznam się z dysocjacją elektrolityczną wodorotlenków, kwasów i soli.

Przeczytaj opracowanie

Klasa 8 – Geografia

Temat: Jaka jest struktura upraw w Polsce? Nauczę się o użytkowaniu ziemi w Polsce, głównych uprawach w Polsce i ich rozmieszczeniu (przyczyny) oraz w odniesieniu do UE.

Przeczytaj opracowanie, poucz się fiszek i rozwiąż test

 

Klasa 8 – Matematyka

Temat: Symetria względem prostej. Wprowadzenie. Na tej lekcji nauczę się, czym jest symetria względem prostej.

Przeczytaj opracowanie

Ucz się w domu z aplikacją Omnibus

Materiały do powtórki znajdziesz w naszej aplikacji Omnibus! Naukę w aplikacji oparliśmy o trzy kroki: przyswój wiedzę (opracowanie), utrwal wiadomości (naucz się zestawu fiszek) i sprawdź się (rozwiąż test).

Nie lubisz uczyć się sam? Możesz uczyć się z rodzicem, opiekunem lub znajomym korzystając z opcji Ucz się z kimś w fiszkach. W Omnibusie mamy też dla was co tydzień nowe Olimpiady z pucharami, nie tylko z materiału, który przerabiacie w szkole. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemem Android w sklepie Google Play - kliknij!

1584694079-800-x-450-jest-dobre

Pobierz aplikację i ucz się zdalnie z Omnibusem!

Zobacz najnowsze artykuły