Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Giaur (G. G. Byron)

Czas i miejsce akcji

Czas akcji „Giaura” nie jest dokładnie określony – w przedmowie czytamy, iż jest to opowieść z dawnych czasów (wcześniejszych względem lat życia Byrona – prawdopodobnie XVIII wiek). Z całą pewnością możemy natomiast wskazać miejsce akcji – jest nim Grecja, znajdująca się wówczas w niewoli tureckiej. 

Fabuła utworu obejmuje co najmniej 6 lat (po śmierci Leili i zabójstwie Hassana wiemy, że Giaur przebywa w klasztorze od 6 lat – nie wiadomo jednak, czy trafił tam tuż po tych wydarzeniach, czy dopiero po upływie jakiegoś czasu), jednak retrospekcje sięgają o wiele dalej – np. do dzieciństwa Hassana (o którym wiemy, że był starszym człowiekiem). 

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Giaur (G. G. Byron)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczone przez Grupę Interia. © Copyright by Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.

Opracowania lektur zostały przygotowane przez nauczycieli i specjalistów.

Materiały są opracowane z najwyższą starannością pod kątem przygotowania uczniów do egzaminów.

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.