Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Kłamczucha (M. Musierowicz)

Streszczenie

Aniela pewnego dnia poznała w Łebie chłopca. Miał na imię Paweł. Pochodził z Poznania. Nastolatka zakochała się w nim i postanowiła znaleźć się w pobliżu niego. Zdała egzamin do szkoły średniej w Poznaniu i została przyjęta. Następnie udała się do kuzyna swego ojca, chcąc tam zamieszkać. Ciotka Lila wynajęła jej pokój. Zamierzenie dziewczyny powiodło się. Nieoczekiwanie stała się świadkiem dość przykrego zdarzenia, jakie wydarzyło się u państwa Kowalików. Aniela postanowiła pomóc gospodyni. Ustaliła pewien plan działania. Ucharakteryzowana na prowincjonalną dziewczynę udała się do wicedyrektorki, biorąc całą winę na siebie. Spotkała tam Pawła, jednak chłopiec nie poznał jej. Ale spotkanie to pozwoliło dziewczynie zdecydować się na pracę u matki chłopca. Pracowała jako pomoc domowa. Spotykała młodzieńca i obserwowała go. Skutkiem tych obserwacji była stopniowa zmiana uczuć do swej sympatii. Oczywiście, cały czas doskonale dbała o charakteryzację, więc Paweł nie poznawał jej. Niekiedy trudno było jej pogodzić pracę z nauką. W szkole uczyła się na początku bez zainteresowania i spotykało ją wiele niepowodzeń. Z upływem czasu polubiła naukę. Jednak bardziej interesował dziewczynę teatr. Podczas jednej z prób przedstawienia szkolnego w domu Pawła, nastolatka ujawniła swoje zainteresowania. Powierzono jej rolę Hamleta, która, jak się później okazało, przyniosła jej pełny sukces. Tymczasem po zdarzeniu w kawiarni Paweł rozpoznał dziewczynę. Niedługo potem o historii Anieli dowiedzieli się domownicy. Lecz nikt jej nie potępił. Dzięki zrozumieniu i życzliwemu potraktowaniu przez najbliższych, dziewczynie było teraz łatwiej żyć. Bogata zaś w tak liczne doświadczenia przyznała się w końcu do błędów, jakie wcześniej świadomie popełniła. Postanowiła także, że się zmieni.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.