Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Bitwa pod Grunwaldem (T. Borowski)

Bitwa pod Grunwaldem (T. Borowski)

Rodzaj literacki: epika

Gatunek literacki: opowiadanie

Czas powstania

Utwór Bitwa pod Grunwaldem należy do cyklu opowiadań zawartych w tomie Pożegnanie z Marią (1948). Utwór był wcześniej publikowany w czasopismach.

Czas i miejsce akcji

Wydarzenia, o których mowa w opowiadaniu rozgrywają się po zakończeniu wojny. Miejscem wydarzeń są poesesmańskie koszary, w których przebywają więźniowie z wyzwolonych przez amerykańskich żołnierzy obozów hitlerowskich. Ludzie ci oczekują na transport do kraju. Jest to także miejsce, do którego przybywają transporty z uciekinierami, przede wszystkim Żydami, którzy mają zostać przesiedleni do Palestyny.

Tytuł

Tytuł Bitwa pod Grunwaldem odsyła czytelnika do historycznego wydarzenia, jakie miało miejsce 15.07.1410 roku.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.