Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Charlie i fabryka czekolady (R. Dahl)

Bohaterowie

Charlie Bucket - dziewięcioletni chłopiec pochodzący z bardzo biednej rodziny, mieszka w małym domku na skraju miasta, z rodzicami i dziadkami (od strony taty i od strony mamy). Pan Bucket jako jedyny pracuje - nakłada zakrętki na tubki pasty do zębów. Charlie był ciągle głodny, mimo że mama i tata często oddawali mu swoje porcje, a jego marzeniem była czekolada. Czekoladkę dostawał raz w roku, na urodziny. W pobliżu domu Charliego stała Fabryka Czekolady Willy’ego Wonki, najsłynniejsza fabryka czekolady na świecie.

Willy Wonka - tajemniczy właściciel największej fabryki czekolady na całym świecie, w której produkuje się rozmaite rodzaje czekolady i czekoladek, w tym także magiczne. Samego Willy’ego Wonki od bardzo dawna nikt nie widział, do fabryki nie przychodzą także robotnicy. Willy okazuje się być niezwykle sympatycznym, choć dziwacznym panem, ubiera się we frak i cylinder, wszystko bardzo eleganckie, choć w nietypowych kolorach (frak śliwkowy, spodnie zielone, rękawiczki szare).

Augustus Gloop - dziewięcioletni chłopiec, nieprawdopodobny łakomczuch i grubas.

Veruca Salt - bardzo rozpieszczona dziewięcioletnia dziewczynka, córka bogatych rodziców, którzy na wszystko jej pozwalają i kupują jej, czego tylko zapragnie. Jej tata jest producentem solonych orzeszków.

Violet Beauregarde - dziewięcioletnia dziewczynka cały czas żująca gumę, niewychowana i niegrzeczna.

Mike Teavee - dziewięcioletni chłopiec cały czas oglądający telewizję. Najbardziej lubi filmy gangsterskie, nie rozstaje się z plastikowymi zabawkami-pistoletami.

Dziadek Joe - dziewięćdziesięciosześcioletni staruszek, dziadek Charliego, idzie wraz z nim zwiedzać fabrykę.

Umpa-Lumpy - dziwne stworzenia pracujące w fabryce Willy’ego Wonki, pochodzą z Umpalandu. Są sympatyczne, pracowite, bardzo wesołe i uwielbiają śpiewać. Wyglądają jak miniaturowi ludzie, zwykłemu człowiekowi sięgają do kolan.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.