Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Mikołajek i inne chłopaki (R. Goscinny, J. J. Sempé)

Problematyka

„Mikołajek i inne chłopaki” jest to niezwykle zabawna powieść o przygodach francuskiego chłopca, Mikołajka. Narratorem jest sam Mikołajek, dzięki czemu opowiadanie jest jeszcze bardziej zabawne, bo chłopiec opowiada o sprawach dorosłych i ich problemach z własnego punktu widzenia - co bywa bardzo śmieszne.

Humor opowieści o Mikołajku

Najważniejszą cechą opowieści o Mikołajku jest ich humor. Mikołajek podchodzi spokojnie do opisywanych przez siebie wydarzeń i opowiada o gwałtownych scenach kłótni i bójek tak, jakby była to najzwyklejsza rzecz na świecie. Chłopiec nie zawsze rozumie też zachowania dorosłych, które często wydają mu się zabawne. Wiele jest w tych historyjkach zabawnych sytuacji, ale najbardziej śmieszą zachowania rozbrykanych uczniów.

Życie szkolne

W szkole Mikołajka najważniejszy jest dyrektor. Wierzy on w swoje umiejętności, ale często brak mu cierpliwości do małych urwisów. Wychowawca - pan Rosół i jego pomocnik pilnują tylko, żeby chłopcy się nie bili. Najtrudniejsze zadanie ma pani ucząca Mikołajka. Stara się ona zrozumieć uczniów i wychować ich. Sami uczniowie lubią ją i starają się jej nie zasmucać, ale rzadko im to wychodzi.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.