Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Mikołajek i inne chłopaki (R. Goscinny, J. J. Sempé)

Problematyka

„Mikołajek i inne chłopaki” jest to niezwykle zabawna powieść o przygodach francuskiego chłopca, Mikołajka. Narratorem jest sam Mikołajek, dzięki czemu opowiadanie jest jeszcze bardziej zabawne, bo chłopiec opowiada o sprawach dorosłych i ich problemach z własnego punktu widzenia - co bywa bardzo śmieszne.

Humor opowieści o Mikołajku

Najważniejszą cechą opowieści o Mikołajku jest ich humor. Mikołajek podchodzi spokojnie do opisywanych przez siebie wydarzeń i opowiada o gwałtownych scenach kłótni i bójek tak, jakby była to najzwyklejsza rzecz na świecie. Chłopiec nie zawsze rozumie też zachowania dorosłych, które często wydają mu się zabawne. Wiele jest w tych historyjkach zabawnych sytuacji, ale najbardziej śmieszą zachowania rozbrykanych uczniów.

Życie szkolne

W szkole Mikołajka najważniejszy jest dyrektor. Wierzy on w swoje umiejętności, ale często brak mu cierpliwości do małych urwisów. Wychowawca - pan Rosół i jego pomocnik pilnują tylko, żeby chłopcy się nie bili. Najtrudniejsze zadanie ma pani ucząca Mikołajka. Stara się ona zrozumieć uczniów i wychować ich. Sami uczniowie lubią ją i starają się jej nie zasmucać, ale rzadko im to wychodzi.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.