Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Słyszałeś o Zoom fatigue? Zobacz, jak sobie z nim poradzić

103410776_s
Caption

 

6. Poproś o pomoc 

Jeśli kilka tygodni dobrego snu, dobrej jakości odżywiania, kontaktów z bliskimi i aktywności fizycznej nie poprawi ci samopoczucia, udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Dodatkowa suplementacja magnezem czy witaminą B12 mogą zdziałać cuda w zmniejszaniu poziomu stresu i regeneracji po emocjonalnym zmęczeniu.

Wszyscy uczniowie doświadczają od czasu do czasu emocjonalnego wyczerpania związanego z nauką. Jest to naturalna reakcja, spowodowana nadmiernym obciążeniem pracą, która w przy nauce zdalnej jest jeszcze większa. Pamiętaj, że zdrowie psychiczne jest bardzo ważne i w dbaniu o nie ma nic wstydliwego. Konsultacja z psychologiem czy psychiatrą może być kluczowa w odzyskaniu dobrego samopoczucia.  

Pandemia dała jasno do zrozumienia, że nauka stacjonarna w szkołach jest niezbędna dla dobrego samopoczucia i edukacji uczniów i tylko dzięki fizycznemu środowisku uczniowie mogą funkcjonować najlepiej, jak potrafią. Wszyscy mamy nadzieję, na bliski powrót do normalności. Wszyscy – uczniowie, nauczyciele i rodzice - tęsknią za nauką twarzą w twarz. Według zapowiedzi rządu już wkrótce uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej lub hybrydowej. Jednak internet nie zniknie, dlatego warto wiedzieć, jak radzić sobie z ekranowym zmęczeniem.  

Zobacz najnowsze artykuły