Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Słyszałeś o Zoom fatigue? Zobacz, jak sobie z nim poradzić

105325285_s
Możesz też modnie nazwać tę przerwę cyfrowym detoksem /123RF/PICSEL

 

3. Wyloguj się z sieci  

Najczęściej uczniowie korzystali z internetu, aby między innymi grać w gry i wchodzić w interakcje z rówieśnikami. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od technologii w jej obecnym kształcie, ale w trakcie pandemii nawet ćwiczenia i spotkania towarzyskie odbywały się za pomocą filmów na Youtube lub Zooma czy Skype. Nie wspominając, ile czasu spędzamy na oglądaniu seriali i filmów na popularnych platformach streamingowych. Dosłownie wpatrujemy się w ekran 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.  

Po spędzeniu ostatnich kilku miesięcy w swoim pokoju, dobrym pomysłem może być spędzenie czasu na łonie natury i zapewnienie umysłowi i ciału bardzo potrzebnej przerwy od ekranów. Odwiedź swój ulubiony park lub ogród botaniczny, wyjdź na bulwary lub przejdź się na spacer ze znajomymi. Dla wielu osób to świetny sposób na ukojenie ciała i umysłu. Nawet jeśli nie możesz uczyć się na świeżym powietrzu, spraw, aby spędzanie czasu na zewnątrz stało się częścią twojego dnia, niezależnie od tego, czy ćwiczysz w pobliskim parku, czy idziesz na zakupy dłuższą drogą.  

Niezależnie od tego, czy chodzi o odpoczynek po zdalnej nauce, ciężkim egzaminie, czy na 30 minut przed snem, uwolnij trochę czasu od technologii, aby przeczytać książkę, porozmawiać ze współlokatorem lub rodziną lub zrobić coś kreatywnego. Twoje oczy będą ci wdzięczne. 

Czytaj dalej na następnej stronie

Zobacz najnowsze artykuły