Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Czarne Stopy (S. Szmaglewska)

Charakterystyka Marka

Marek był kilkunastoletnim chłopcem, miał opiekuna, który jednak o niego nie dbał, więc chłopiec mieszkał w internacie i tylko dzięki pomocy Andrzeja Wróbla udało mu się wyjechać na obóz. Był niskim, niepozornym chłopcem, nie wyróżniał się spośród rówieśników niczym szczególnym.

Można powiedzieć, że swoje prawdziwe oblicze Marek ujawnił podczas pobytu na obozie. Wcześniej był chłopcem cichym, zamkniętym w sobie, milczącym, co zapewne było spowodowane jego trudną sytuacją, brakiem rodzicielskiej opieki i miłości. Już na początku okazało się, że Marek ma duże poczucie humoru i zdolności artystyczne - jego „rada drużyny” wzbudziła ogólny śmiech i została uwieczniona przez Kronikę Filmową. Potem chłopiec okazał się dobrym, wrażliwym kolegą. Jednej tylko wady nie mógł się wyzbyć - skłonności do psot.

W rzeczywistości Marek był dobrym, uczciwym chłopcem. Nie powiedział drużynowemu prawdy o tym, dlaczego nie może pojechać na obóz, bo się wstydził, może obawiał się kpin kolegów? Na obozie nie kłamał, choć zapewne podejrzenia o kradzież bardzo go martwiły. Był odważny i chyba bardziej samodzielny niż inni chłopcy - on musiał być samodzielny na co dzień, nie miał rodziców, którzy by o niego dbali. Wesoły, z poczuciem humoru, szybko zdobywał przyjaciół.

Marek okazał się najbardziej oczytanym wśród uczestników obozu i bardzo inteligentnym chłopcem. Jako jedyny wiedział, że okolice, w których się znajdują, zostały opisane w powieści Stefana Żeromskiego „Puszcza Jodłowa”. Marek rozszyfrował też zagadkę Andrzeja Wróbla.

Postać Marka podoba mi się, współczuję mu, że nie ma rodziców i musi mieszkać w internacie. Sądzę, że dobrze byłoby mieć takiego kolegę jak Marek, tam, gdzie był ten bohater, zawsze działo się coś ciekawego i tajemniczego.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.