Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Cudowna podróż (S. Lagerlöf)

Geneza utworu i gatunek

Cudowna podróż została napisana na zamówienie, jako podręcznik. Autorka dołożyła wszelkich starań, aby jej dzieło było przyjazne dla małych czytelników i w interesujący sposób przekazywało im całą masę informacji na temat Szwecji. Sama postać pisarki i jej domu w Märbacka pojawia się także w II tomie powieści. To właśnie jej Nils opowiada swoje niezwykłe przygody. 

Powieść – utwór epicki, posiadający świat przedstawiony, narrację i fabułę. Cudowna podróż to także powieść fantastyczna, w której wiele wątków ma charakter odbiegający od rzeczywistości. Zawiera legendy i nierealne postaci. 

Pogłębiaj wiedzę w temacie: Cudowna podróż (S. Lagerlöf)

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczone przez Grupę Interia. © Copyright by Grupa Interia.pl Sp. z o.o. sp. k.

Opracowania lektur zostały przygotowane przez nauczycieli i specjalistów.

Materiały są opracowane z najwyższą starannością pod kątem przygotowania uczniów do egzaminów.

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.