Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Kameleon (A. Czechow)

Streszczenie

Przez plac targowy przechodzi naczelnik policji Oczumiełow. Okazuje się, że jubilera Chriukina pogryzł pies - szczeniak charta. Wokół krzyczącego z bólu poszkodowanego zgromadził się już spory tłumek. Padają przypuszczenia co do właściciela psa. Oczumiełow wkracza w całe zdarzenie, jako osoba, do której należy wydanie wyroku. Złorzeczy właścicielowi, który nie przestrzega przepisów, puszcza psa samopas i nie pilnuje go. Oczumiełow to groźny, konsekwentny, sprawiedliwy przedstawiciel prawa.

W pewnej chwili z tłumu pada przypuszczenie, że pies może należeć do generała Żigałowa. Oczumiełow zmienia się w mgnieniu oka - bagatelizuje wypadek. Potem ktoś stwierdza, że to niemożliwe, żeby taki brzydki szczeniak był własnością generała. Naczelnik policji znowu zmienia się w surowego egzekutora prawa. Nadchodzi służący generała, który ostatecznie rozwiewa wątpliwości co do właściciela charta - jest nim brat generała, Włodzimierz Iwanowicz. Teraz Oczumiełow przechodzi samego siebie - nie tylko objawia serdeczność wobec charta, ale wręcz zaczyna grozić poszkodowanemu Chriukinowi.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.