Odpowiedzi do zadań z podręczników w apce Skul

pobierz

Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Sen o Troi (fragment) (H. Stoll)

Jakim człowiekiem był Henryk Schliemann?

Urodzony w II poł. XIX w. w Meklemburgii odkrywca Troi odznaczał się wspaniałymi cechami charakteru.

Był niezwykle wytrwały i pracowity. Kiedy raz wytyczył sobie cel w życiu, dążył do niego, nie zrażając się żadnymi przeszkodami ani trudnościami. Nawet pieniądze na poszukiwania musiał najpierw sam zarobić. Piękne jest to, że kierował się pasją i chęcią odkrycia miasta, miłością do nauki, a nie widokiem korzyści materialnych, które mógłby osiągnąć. Skarb znaleziony w grobie Agamemnona przekazał w całości królowi Grecji, jako historyczne dziedzictwo tego kraju. Dzięki uporowi osiągnął cel i, co ważniejsze, uczynił to w sposób prawy i szlachetny.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.