Wybierz szkołę

Wybierz dział

Zaproszenie do wspólnej nauki

zaprasza Cię do wspólnej nauki fiszek

Połączenie głosowe
Upewnij się, że masz włączone głośniki i mikrofon
Odrzuć

Chłopak na opak, czyli z pamiętnika pechowego Jacka, część I (H. Ożogowska)

Dlaczego „chłopak na opak”?

Wszystkie kłopoty Jacka z pechem wynikają z tego, iż tak jak w tytule, chłopak na opak (odwrotnie, przekornie) rozumiał słowa swoich rodziców i opiekunów. Mało tego, potrafił nawet na opak wytłumaczyć to, co właśnie spsocił, np.:

- na koloniach „upiększył” umywalnię czarnymi napisami na nowo pomalowanej ścianie;

- poprawił ocenę w zeszycie z 2 na 3, bo pani kazała poprawić;

- polecenie pani, zamiast wyryć sobie w głowie, wyrył na ławce;

- uważał, że ma pecha, bo ma blisko do szkoły;

- uważał, że stół do odrabiania lekcji działa tak, jak maszyna do liczenia, czyli sam odrabia lekcje;

- myślał, że dobrym sportowcom będą stawiać nauczyciele same dobre oceny w myśl hasła „pierwsi w sporcie - pierwsi w nauce” i tak dalej, i tak na każdym kroku.

Lektura jest ciekawa i zabawna, wiele z tych interesujących przygód zdarza się Wam codziennie w szkole. Ponadto jest napisana humorystycznym, „lekkim” językiem, pełnym śmiesznych powiedzonek.

Ciekawostki (0)

Zabłyśnij i pokaż wszystkim, że znasz interesujący szczegół, ciekawy fakt dotyczący tego tematu.

Teksty dostarczyło Wydawnictwo GREG. © Copyright by Wydawnictwo GREG

Autorzy opracowań: B. Wojnar, B. Włodarczyk, A Sabak, D. Stopka, A Szostak, D. Pietrzyk, A. Popławska, E. Seweryn, M. Zagnińska, J. Paciorek, E. Lis, M. D. Wyrwińska, A Jaszczuk, A Barszcz, A. Żmuda, K. Stypinska, A Radek, J. Fuerst, C. Hadam, I. Kubowia-Bień, M. Dubiel, J. Pabian, M. Lewcun, B. Matoga, A. Nawrot, S. Jaszczuk, A Krzyżek, J. Zastawny, K. Surówka, E. Nowak, P. Czerwiński, G. Matachowska, B. Więsek, Z. Daszczyńska, R. Całka

Zgodnie z regulaminem serwisu www.opracowania.pl, rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody autora jest niedozwolone.